rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Za czasów RWPG istniała doktryna Breżniewa o ograniczonej suwerenności krajów socjalistycznych. Oznaczało to realne zagrożenie interwencją Armii Czerwonej dla każdego kraju, członka RWPG, który chciałby zejść z drogi "socjalistycznego rozwoju i internacjonalizmu komunistycznego".

Na bazie tej właśnie doktryny, dokonano inwazji na Czechosłowację w 1968 roku. Generał Jaruzelski ogłosił stan wojenny w Polsce 13 grudnia 1981 roku również dla ochrony interesów oligarchii komunistycznej PRL-u i wierności sowieckiej Rosji.

Gdy ZSRR zbankrutował i uległ rozpadowi, a Polska weszła w struktury Unii Europejskiej, to doktryna Breżniewa znalazła się na śmietniku historii, jednak Rosja wcale nie zrezygnowała z odbudowy swoich mocarstwowych wpływów.

Po okresie pieriestrojki, KGB powróciło do władzy gdy prezydentem Rosji został Władimir Putin, który zadbał o zachowanie swoich wpływów również za kadencji aktualnego prezydenta Dimitrija Miedwiediewa.

Warto przypomnieć kilka faktów z jego życiorysu: Dnia 15 lutego 2000 Dymitr Miedwiediew stanął na czele sztabu wyborczego W. Putina. Dnia 3 czerwca 2000 na mocy rozporządzenia W. Putina został pierwszym zastępcą szefa Administracji Federacji Rosyjskiej. Dnia 30 czerwca 2000 na corocznym zebraniu akcjonariuszy Gazpromu został przewodniczącym rady nadzorczej kompanii w miejsce Wiktora Czernomyrdina. W kwietniu 2001 r. został szefem utworzonej przez W. Putina grupy roboczej do spraw liberalizacji rynku akcji Gazpromu. W październiku 2001 r. Miedwiediew został przedstawicielem prezydenta w Radzie Nadzorczej Narodowego Banku. Dnia 30 października 2003 r. został szefem Administracji Prezydenta w miejsce A. Wołoszyna. W kwietniu 2004 r. został członkiem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Dnia 14 listopada 2005 r. ogłoszono, ze D. Miedwiediew został pierwszym zastępcą Premiera Federacji Rosyjskiej.

Od tego momentu przestał piastować urząd szefa Administracji Prezydenta.

Zatem nie ma żadnych wątpliwości, że Miedwiediew zawdzięcza swoją karierę polityczną byłemu funkcjonariuszowi KGB, a jego praca w Gazpromie miała dalekosiężne cele, gdyż zapoznał się z całą infrastrukturą przesyłu gazu z Syberii do Europy Zachodniej i stopniem uzależnienia całej UE od rosyjskich surowców energetycznych.

Na bazie tej wiedzy, docent dr prawa wraz z agentem KGB opracowali nową doktrynę ograniczonej suwerenności gazowej klientów Gazpromu.

W maju 2006 r. obecny prezydent Rosji stanął na czele komisji do spraw rozwoju środków masowego przekazu. Przewodniczył również Funduszowi Wspomagania Olimpijczyków Rosji.

Gazowa doktryna Putina i Miedwiediewa jest znacznie bardziej niebezpieczna dla przyszłości Polski aniżeli doktryna Breżniewa !

Doktryna Breżniewa była powszechnie potępiona przez wolny świat, do którego należały m.in. Anglia, Francja, RFN, Włochy, Austria, Belgia, Hiszpania, Portugalia i oczywiście USA.

Za czasów żelaznej kurtyny, doktryna dominacji rosyjskich kończyła się w zasadzie na żelaznej kurtynie i nie sięgała poza mur berliński.

To co nigdy nie udało się żadnemu sekretarzowi Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, udaje się teraz Putinowi i Miedwiediewowi.

Najpierw Rosja rozbiła w gruzy jedność europejską projektem gazociągu pod Bałtykiem- Nord Stream z Rosji do Niemiec. Rura będzie ułożona tak płytko, że może zablokować większym statkom dostęp do portu w Świnoujściu.

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zgodził się objąć stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej konsorcjum budującego gazociąg pułnocny pod Bałtykiem z pominięciem terytorium Polski. Taka demonstracja politycznej uległości RFN wobec Rosji nie mogła być przypadkowa, lecz raczej stanowi nieformalną zgodę zjednoczonych Niemiec na gazową doktrynę Putina i Miedwiediewa.

Rozlegajace się coraz częściej z Francji, Niemiec i Belgii nawoływania do przyjęcia Rosji do UE są dowodem skrajnego serwilizmu niektórych elit Brukseli .

W USA natomiast, niektórzy politycy postulują przyjęcie Rosji do NATO.

W momencie kiedy Rosja zostanie przyjęta do NATO lub do UE, nastąpi następny etap doktryny gazowej, który już przeżyliśmy na własnej skórze w czasie zabiorów i w czasach RWPG, a Putin z Miedwiediewem będą już wtedy niepodzielnie rządzili całą Euro-Azją !

Rajmund Pollak

Post scriptum :

Warto wiedzieć jak się nazywa aktualny wiceprezes koncernu GAZPROM : jest to Aleksander Miedwiediew !


2010-10-27 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517296
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Gazowa doktryna Putina i Miedwiediewa ., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała